Co chystáme v novém roce a ohlédnutí za 2021

Domů Novinky Co chystáme v novém roce a ohlédnutí za 2021 Zpět
Novinky

15.12.2021 Ohlédnutí za rokem 2021 v rozhovoru s CSO Unipi technology Adamem Škorpíkem a nahlédnutí na novinky, které se pro Vás chystají. Podívejte se, na co se můžete těšit.

Jak hodnotíte rok 2021?

Myslím, že se jednalo o velmi úspěšný rok. Podařilo se nám dokončit vývoj Unipi Zulu, našeho SBC, a tím se pro nás změnila pravidla hry. Z firmy, která vyvíjí systémy na procesorových jednotkách třetích stran, jsme se posunuli na úroveň jejich výrobců. Na úroveň firem, které vyvíjí již i procesorové části, a díky tomu, vše, co nabízíme, máme nyní ve vlastních rukách. Navázání spolupráce se společností NXP pro nás otevírá také nové možnosti a trhy do budoucna.

Povedlo se nám i zásadně rozšířit sekci zakázkového vývoje, inovovat velké množství kroků a celkově zrychlit celý proces. Již nyní dodáváme naše jednotky na pět kontinentů. Ale z pohledu našich zákazníků se stále snažíme vyrábět lokálně v České republice, v rámci Evropy. V tom vidím náš velký potenciál z hlediska strategie dlouhodobé udržitelnosti a rozvoje.


Co vnímáte jako největší úspěch?

Rozhodně Zulu. To, že jsme se stali výrobci SBC je pro nás velký krok, kterým se stavíme mezi společnosti jako je třeba Raspberry Pi Foundation a další společnosti na trhu SBC/SOM.


Jaká pro Vás byla nevětší výzva uplynulého roku?

Svět, technologie, to vše se posouvá neskutečnou rychlostí dopředu a my chceme s tímto vývojem držet krok. V současnosti je ale velká součástková krize, takže musíme zajišťovat dostatečné kapacity. Naštěstí, díky standardizovanému multiplatformnímu vývoji, jsme schopní nahrazovat obratem výpadky alternativním řešením.


Mluvíte o multiplatformním vývoji, ten chystáte do roku 2022?

Přesně tak. Tím, že nyní vyrábíme Unipi Zulu jsme se rozhodli pro postavení modulární platformy, Unipi Iris, kterou uvedeme na trh v průběhu příštího roku, 2022. Chtěli jsme docílit toho, aby ji firmy a vývojáři používali jako platformu pro nasazení ve standardních aplikacích, ale i v aplikacích s vysokými nároky na kombinace rozmanitých technologií. Nemuseli se tak soustředit na hardware a tím pádem se mohli dále posouvat ve svých projektech.

Tím, že je Unipi Iris koncipována jako modulární platforma, vyvineme jen ty moduly, které budou zákazníci potřebovat. Díky těmto zásuvným modulům se navíc jedná o rychlý a levný vývoj. Tím samozřejmě rozšíříme sekci zakázkového vývoje o další úroveň.

Chystáme také ucelit softwarové řešení Mervis, aplikovatelné na projekty jakékoliv velikosti. Mluvím teď o úplném správcovském systému pro řízení projektů a kompletní administrativu. To znamená, že k hardwaru, našim PLC, poskytujeme nejen software – IDE, Runtime, a podporu ale chystáme i administrátorský portál pro naše SCADA řešení. Chtěli jsme, aby se jednalo o vskutku kompletní řešení, které našim zákazníkům nabídne maximum, a proto budeme spouštět i Unipi Academy. Školící platformu s kurzy, návody a školeními, týkající se právě řešení Mervis, včetně všech služeb Mervis Cloud a SCADA .

Chystáme také rozšířit naši podporu vlastních řešení v open-source sekci v podobě možnosti nasazení řešení jako je Balena nebo Mender pro vzdálenou správu a aktualizaci software ve flotile Vašich zařízení.


A pokud Vás zajímá, co děláme, nebo s námi chcete vyvíjet své projekty a posouvat své nápady dál případně byste měli zájem se stát součástí našeho týmu, tak se nám neváhejte ozvat. Aktuálně hledáme vývojáře/ku Embedded Linux – více informací o pozici zde a Firmware developera/ku – více informací o pozici zde.

Kontaktujte nás na info@unipi.technology.

Kam dál?Zobrazit více